MIRA malé vinařství

Jméno

Ing. Miroslav Hrnčirík

Adresa

U Hřiště 631, 69156 Hrušky

Telefon

+420 724 687 055

E-mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web

Naše malé vinařství hospodaří na vinohradech ve vinařských tratích Kalifornia a Písky v okolí obce Hrušky. Tyto polohy jsou zde vysoko záhřevné a to díky hlinitopísčité půdě. Teplé letní dny a chladnější noci dodávají hroznům intenzivní aroma a výrazné chuťové látky.

Odrůdová skladba v našich vinohradech je rozdělena na pěstování klasických a rezistentních (PIWI) moštových odrůd. Z klasických moštových odrůd jsou to, Chardonay, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé,

Rulandské šedé, Veltlín zelený, Aurelius, Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín. PIWI odrůdy zastupují, Donauriesling, Malverina, Johaniter, Savilon, Hibernal a Solaris. Z modrých odrůd jsou to Svatovavřinecké, Frankovka, Merlot, Dunaj, Carmenere a Cabernet Dorsa.

Práce ve vinohradě zaměřujeme hlavně na co nejkvalitnější produkci hroznů. Úroda je sbírána ručně a následně šetrně zpracována klasickou technologií.

9

Tento web provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky

O nás

Web Vinaři z Hrušek provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky. Naleznete zde vše o našich vinařství, vinařích, pořádaných kulturních a společenských akcí, o ubytování v naší obci, kde se u nás dobře najíst, ale také o zdejší palírně, historii obce a další zajímavé informace.

Věříme, že na našem webu najdete co jste hledali a že to povede k Vaší návštěvě Hrušek z Podluží. Prozatím Vám přejeme krásný den, Vaši zahrádkáři Hrušky z Podluží na Moravě.

vytvořil pixelhouse.cz