• Vinaři z Hrušek - Cykloturistika

    Cykloturistika

Putování na kole za vínem

Cyklomapa

Vinice, vinné sklepy a sklepní uličky již od nepaměti dávají nezaměnitelný ráz moravské, či chcete-li slovácké krajině a na světě skutečně stěží naleznete jiný kraj, kde by bylo tolikrodinných sklepů a malých, několikařádkových viniček.

Nikterak je tomu na Podluží a Hodonínsku. Víno, živé vinařské zvyky a vinařská turistika jsou neoddělitelnou součástí každé obce této nejjižnější části Moravy.

Hodonínsko a Podluží ve kterém se nachází naše obec, je protkáno řadou lokálních, regionálních i mezinárodních cyklistických úseků. Regionální Moravské vinařské stezky jsou nejoblíbenější, a to zejména trasy Podluží, Moravská vinná či Mutěnická. Mezi velmi atraktivní patří také Hodonínský okruh směřující k zámku v Čejkovicích nebo úsek Anglickou alejí z Hodonína do Lanžhota.

Na Podluží a Hodonínsku se prolínají dvě vinařské podoblasti – Slovácká a Velkopavlovická, které pak spolu s podoblastmi Znojemskou a Mikulovskou tvoří vinařskou oblast Morava.

Naše Slovácká podoblast, jejíž nejjižnější část tvoří právě Podluží s rovinatějšími polohami a se svahovými vinicemi na teréním zlomu k říčce Kyjovce. Tato podoblast zahrnuje 115 obcí, 8627 pěstitelů a 4534 ha vinic.

Dovolíme si Vám představit níže uvedené trasy oblíbené našimi návštěvníky a námi doporučených zastávek v zajímavých lokalitách Podluží a Hodonínska.

Pro velký zájem jsme zřídili půjčovnu jízdních kol pro celé rodiny v Kulturně společenském centru naší obce. Na tomto informačním centru je možné nahlédnout i do propagačních materiálů jakož i cyklistických a turistických map, týkající se našeho regionu.

Tento web provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky

O nás

Web Vinaři z Hrušek provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky. Naleznete zde vše o našich vinařství, vinařích, pořádaných kulturních a společenských akcí, o ubytování v naší obci, kde se u nás dobře najíst, ale také o zdejší palírně, historii obce a další zajímavé informace.

Věříme, že na našem webu najdete co jste hledali a že to povede k Vaší návštěvě Hrušek z Podluží. Prozatím Vám přejeme krásný den, Vaši zahrádkáři Hrušky z Podluží na Moravě.

vytvořil pixelhouse.cz