Rodinné vinařství Čapka

Jméno

Rodinné vinařství Čapka

Adresa

U zbrojnice 344, 691 56 Hrušky

Telefon

+420 773 272 229, +420 602 410 084

E-mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Historie vinařství Čapka sahá až do 18. století. Aktuálně v jeho čele stojí už 9. vinařská generace. Konkrétně Martin Čapka. Jak sám říká, ve vinohradě a ve sklepě strávil téměř celé dětství. V roce 2011 prošel v rámci stáže předními francouzskými vinařstvími. Ctí rodinné tradice, ale poohlíží se i po inspiracích a trendech ze zahraničí.

Vinařství Čapka hospodaří na téměř 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. Objemem produkce se tedy jedná o menší vinařství, což má svá pozitiva – vinicím i vínům se může rodina Čapkova dostatečně a s láskou věnovat.

Neváhejte a ochutnejte pěkně kořenitý Veltlínek, minerální Rýňák nebo krásně aromatický suchý Sylván z legendární tratě Kukvička.

7

 

Tento web provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky

O nás

Web Vinaři z Hrušek provozuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hrušky. Naleznete zde vše o našich vinařství, vinařích, pořádaných kulturních a společenských akcí, o ubytování v naší obci, kde se u nás dobře najíst, ale také o zdejší palírně, historii obce a další zajímavé informace.

Věříme, že na našem webu najdete co jste hledali a že to povede k Vaší návštěvě Hrušek z Podluží. Prozatím Vám přejeme krásný den, Vaši zahrádkáři Hrušky z Podluží na Moravě.

vytvořil pixelhouse.cz